Oczyszczacze powietrza. Lepiej wybrać sprzęt profesjonalny czy konsumencki?

Przedsiębiorcy coraz częściej szukają skutecznych sposobów na oczyszczenie powietrza w przestrzeniach, w których funkcjonują. Starają się znaleźć metodę poprawy jego jakości, ale i samopoczucia pracowników. Stając przed wyborem odpowiedniego urządzenia, wahają się między sprzętem profesjonalnym i przeznaczonym dla klienta indywidualnego. Na jaki się zdecydować?

Domowy oczyszczacz powietrza w firmie

Standardowe oczyszczacze powietrza są przeznaczone do domowego użytku. Wielu właścicieli firm zastanawia się jednak nad ich zakupem – choćby jako przejściowy, przed ewentualną późniejszą zmianą na profesjonalny sprzęt. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń – nic w tym dziwnego. Patrząc na ostatnie lata i pandemię Covid-19, jasne są przyczyny obaw kupujących. Ze względu na dużą rozpiętość cenową odpowiedni sprzęt znajdą dla siebie zarówno ci, którzy szukają jedynie małego oczyszczacza do postawienia na biurku, jak i ci, którym zależy na oczyszczeniu nieco większej powierzchni. Właściciele biur czy innych lokali użytkowych, jak siłownie, żłobki czy kancelarie prawne, chcąc zapewnić komfort osobom przebywającym w ich pomieszczeniach, wybierają często urządzenia ze średniej półki cenowej (około 1000 zł). Sprzęt ten nie zajmuje dużo miejsca i skutecznie wychwytuje z powietrza wirusy i bakterie oraz alergeny. Istnieje jednak jeden zasadniczy minus tego rozwiązania – nie sprawdzi się na dużych powierzchniach. Do każdego powietrza potrzebny będzie wówczas osobny oczyszczacz, a w przypadku przestrzeni typu open space może okazać się nieskuteczny – przeciętnie sprawdza się w pomieszczeniach ok. 50 m2.

Jak się okazuje, nie bez znaczenia jest nie tylko powierzchnia, ale i wysokość pomieszczenia. Mając na uwadze, że siłownie czy biurowce mają sufity wyżej niż w przeciętnym pokoju mieszkalnym, domowy oczyszczacz może nie spełnić swojej funkcji. Choć posiadają liczne filtry i cechują się wysoką skutecznością w domowych warunkach, trzeba przyznać otwarcie – w użytkowych pomieszczeniach warto rozważyć kupno profesjonalnego sprzętu.

Profesjonalny system oczyszczania powietrza

Czy warto zainwestować? Na to pytanie chcą z pewnością znać odpowiedź wszyscy przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad zakupieniem profesjonalnego oczyszczacza powietrza do swojej firmy. Jak się jednak okazuje, czyste powietrze nie jest jedyną korzyścią, która płynie z tego rozwiązania.

Przykładem jest system oczyszczania powietrza VireWall, oparty na niemieckiej technologii. Zastosowane w nim rozwiązania znacznie przyspieszają wymianę powietrza, uzyskując w krótkim czasie znaczące obniżenie stężenia zarodników pleśni, roztoczy, bakterii oraz wirusów (w tym wirusów SARS-CoV-2). Urządzenie charakteryzuje się wydajnością filtracyjną na poziomie 2200 m3/h, a to w ciągu jednej godziny pozwala na ponad 4-krotne oczyszczenie całego powietrza w pomieszczeniu o powierzchni 200 m2. Sterylizator VireWall jest instalowany w formie słupa, który zajmuje niewiele miejsca i – co ważne zwłaszcza w przypadku biur – jest cichy. Specjalny dźwiękochłonny system oraz izolowana akustycznie obudowa zapewniają niezbędną redukcję hałasu.

Jeszcze więcej korzyści

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w profesjonalny oczyszczacz powietrza? Choć początkowo inwestycja może wydać się kosztowna, w rzeczywistości sprowadza się do optymalizacji wydatków. W jednorazowym wydatku zawiera się bowiem większa wydajność pracowników czy większe zadowolenie klientów odwiedzających lokal. W przypadku VireWall, który daje doskonałą skuteczność, warto wspomnieć, że urządzenie nie ozonuje, dzięki czemu może być włączone, gdy w pomieszczeniu przebywają ludzie. W połączeniu z cichym działaniem to duży atut – nie trzeba zamykać lokalu, by oczyszczać w nim powietrze. Sen z powiek właścicieli może też spędzać kwestia serwisowania. O ile w przypadku każdego zakupu przysługuje gwarancja, zamontowanego na stałe oczyszczacza nie da się zawieźć do naprawy. VireWall przejmuje tę kwestię w całości – wszelkie naprawy serwisowe czy regularne przeglądy leżą po stronie producenta i odbywają się na miejscu, u klienta. W przypadku nowości na rynku to duży atut – znalezienie fachowca, który sprawnie skontrolowałby stan urządzenia, mogłoby być wyzwaniem.

Wybór oczyszczacza powietrza do lokalu użytkowego nie jest łatwym zadaniem. Ostateczna decyzja leży w rękach właścicieli. Chcąc kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo i komfort użytkowników pomieszczeń, ale i o wizerunek firmy, warto rozważyć zakup profesjonalnego systemu. Jeśli czujesz, że to rozwiązanie możesz sprawdzić się w Twojej firmie, skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.