Testy przeprowadzone w Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze, z inicjatywy Dyrektora Mariusza Gierusa potwierdziły skuteczność dezynfekcji za pomocą VireWll Soluva Zone H, jedynego na świecie ręcznego, mobilnego sterylizatora powierzchni płaskich, który wykorzystuje w działaniu promienie UV-C, w 2 sekundy usuwając bakterie, grzyby i wirusy.

𝑀𝑖𝑘𝑟𝑜𝑏𝑖𝑜𝑙𝑜𝑔𝑖𝑐𝑧𝑛𝑒 𝑏𝑎𝑑𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑙𝑎𝑏𝑜𝑟𝑎𝑡𝑜𝑟𝑦𝑗𝑛𝑒 𝑝𝑜𝑡𝑤𝑖𝑒𝑟𝑑𝑧𝑖ł𝑦 𝑠𝑘𝑢𝑡𝑒𝑐𝑧𝑛𝑜𝑠́𝑐́ 𝑡𝑒𝑗 𝑚𝑒𝑡𝑜𝑑𝑦 𝑛𝑖𝑒 𝑡𝑦𝑙𝑘𝑜 𝑤𝑜𝑏𝑒𝑐 𝑤𝑖𝑟𝑢𝑠𝑜́𝑤, 𝑎𝑙𝑒 𝑟𝑜́𝑤𝑛𝑖𝑒𝑧̇ 𝑏𝑎𝑘𝑡𝑒𝑟𝑖𝑖 𝑖 𝑔𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜́𝑤. 𝑃𝑟𝑧𝑒𝑑𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑚 𝑗𝑒𝑑𝑛𝑎𝑘 𝑑𝑎ł𝑦 𝑛𝑎𝑑𝑧𝑖𝑒𝑗𝑒̨ 𝑛𝑎 𝑟𝑧𝑒𝑐𝑧𝑦𝑤𝑖𝑠𝑡𝑒 𝑠𝑘𝑟𝑜́𝑐𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑐𝑧𝑎𝑠𝑢 𝑑𝑒𝑧𝑦𝑛𝑓𝑒𝑘𝑐𝑗𝑖 𝑤𝑛𝑒̨𝑡𝑟𝑧 𝑘𝑎𝑟𝑒𝑡𝑒𝑘 𝑧 𝑑𝑜𝑡𝑦𝑐ℎ𝑐𝑧𝑎𝑠𝑜𝑤𝑦𝑐ℎ 120 𝑚𝑖𝑛𝑢𝑡 𝑑𝑜 𝑚𝑎𝑥. 30 𝑚𝑖𝑛𝑢𝑡 – 𝑡𝑎𝑘 𝑎𝑏𝑦 𝑧𝑒𝑠𝑝𝑜ł𝑦 𝑚𝑜𝑔ł𝑦 𝑏𝑦𝑐́ 𝑠𝑧𝑦𝑏𝑐𝑖𝑒𝑗 𝑧𝑑𝑜𝑙𝑛𝑒 𝑑𝑜 𝑏𝑒𝑧𝑝𝑖𝑒𝑐𝑧𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑤𝑜𝑧̇𝑒𝑛𝑖𝑎 𝑘𝑜𝑙𝑒𝑗𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑝𝑎𝑐𝑗𝑒𝑛𝑡𝑜́𝑤 – czytamy w komunikacie Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Może to stanowić przełom w działalności Pogotowia Ratunkowego. Dzięki VireWall Soluva Zone H można skrócić czas dezynfekcji Ambulansów z 2 godzin do 30 minut. Oznacza to, że większa liczba osób otrzyma pomoc.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze jako pierwsze testowało innowacyjny sprzęt i jest zainteresowane zakupem systemów

Miło nam poinformować, że nasze produkty trafiły do Quantum Capital Partners GmbH✍️🤝

To grupa kapitałowa, która zakupiła systemy VireWall do swoich sal konferencyjnych w całej Europie, zapewniając tym samym strefy bezpieczeństwa swoim pracownikom i użytkownikom przestrzeni.

Pierwsze Systemy trafiły do firmy w listopadzie. Po pierwszym testowaniu sprzętu Quantum Capital Partners GmbH w przerwie między świątecznej zdecydowała się na zakup kolejnych 16 VireWall. To tylko potwierdza skuteczność Naszych systemów, które w 99,959% eliminują z powietrza kurz, roztocza, grzyby, bakterie, wirusy, w tym SARS COV-2, co zostało potwierdzone licznymi badaniami

19 stycznia o godzinie 13.00 rozpoczęła się akcja 24 godziny dla życia, organizowana przez Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze. Zarządzający placówką zdecydowali się na testowanie naszego innowacyjnego sprzętu do dezynfekcji powierzchni – VireWall Soluva Zone H. Jedyny dostępny na rynku mobilny sterylizator ręczny, jest w stanie skrócić czas, w którym ambulans jest wyłączony po dezynfekcji z użytku, z 2 godzin do 30 minut. To rozwiązanie może być przełomem, który doprowadzi do tego, że większa ilość osób potrzebujących otrzyma pomoc.

Potrzeba matką wynalazku – powiedział na wstępie konferencji prasowej, Mariusz Gierus – dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, który poinformował o testach, jakie prowadzone są w karetkach. Chodzi o skrócenie czasu dezynfekcji wnętrza pojazdu, aby zespoły mogły szybciej udać się do kolejnych pacjentów.


Zamgławianie i ozonowanie karetki zajmuje do 120 minut – w tym czasie zespół nie jest dostępny dla pacjenta. Po panelu dyskusyjnym na Forum Samorządowym w Mikołajkach zwróciłem się do jednej z firm, aby skrócić ten proces poprzez znaną, ale niewykorzystywaną w ten sposób – metodę, w oparciu o promieniowanie ultrafioletowe – mówił Mariusz Gierus, który liczy, że sterylizację karetki uda się skrócić do 30 minut.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Promieniowanie UVC od lat jest wykorzystywane do dezynfekcji w medycynie i przemyśle spożywczym. Fakt, że światło UVC unieszkodliwia również SARS-CoV-2, został udowodniony w różnych badaniach. Jednym z przełomowych zostało przeprowadzone przez naukowców Natalia Ruetalo, Ramona Businger i prof. Michael Schindler z Instytutu Wirusologii Medycznej i Epidemiologii Chorób Wirusowych Kliniki Uniwersyteckiej w Tybindze. Przeprowadzone przez nich badanie wykazało, że nawet krótkie napromieniowanie wirusa SARS-CoV-2 światłem UVC całkowicie go unicestwiało. W tym wypadku wystarczą tylko 2 sekundy.


Potrzeba matką wynalazku


VireWall Soluva Zone H może być rozwiązaniem, które usprawni proces dezynfekcji w Ambulansach Pogotowia Ratunkowego, a co najważniejsze skróci czas, podczas którego pojazd zostanie wyłączony z użytku.


Sterylizacja UVC ma zoptymalizować i przyspieszyć dopuszczenie karetek dla pacjentów. Dla nas to ma większy wymiar społeczny, niż komercyjny – zaznaczył Rafał Torczyński, VireWall Polska. – Tym urządzeniem robiliśmy badania na skropelkowanym wirusie SARS-CoV-2 i jest skuteczne – dodał prezes firmy.


Zespół wyposażony w ubrania ochronne dezynfekował Ambulansy, pokazując Ratownikom Medycznym obsługę sprzętu.

VireWall Soluva Zone H przeznaczona jest do dezynfekcji różnych powierzchni płaskich. Znajduje szerokie zastosowanie w każdej branży. Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze ma być pierwszą służbą ratowniczą, która zastosuje to rozwiązanie. Jeśli testy okażą się pozytywne, Dyrektor Pogotowia zadeklarował chęć wyposażenia w system 14 ambulansów.

Działy HR nie specjalizują się dziś wyłącznie w poszukiwaniu kandydatów na stanowiska do obsadzenia w firmie. Na ich barkach spoczywa często znacznie więcej – znalezienie sposobu nie tylko na znalezienie pracownika, ale i na zatrzymanie go. Jak zadbać o dobry wizerunek firmy we współczesnych realiach i co na niego wpływa?

Więcej informacji

Na ich otwarcie czekaliśmy z utęsknieniem w czasie lockdownu. Restauracje od kilku miesięcy znów tętnią życiem. Z każdą kolejną falą covid-19 ich właściciele drżą jednak o swoje biznesy. Zrobią wszystko, by zapobiec zamknięciu lokali… Ale czy jest na to skuteczny sposób?

Im dłużej przychodzi nam żyć z pandemią koronawirusa, tym bardziej oswajamy się z nowymi rozwiązaniami mającymi na celu zadbać o nasze zdrowie. Nikogo nie dziwią już dozowniki środków dezynfekujących w galeriach handlowych, biurowcach czy barach. Samo chodzenie w maseczce staje się dla nas nawykiem, a obostrzenia związane z liczbą osób, np. w salonie sprzedaży, stają się normą.

Więcej informacji