Przedszkola i szkoły

VireWall to nie tylko produkty.

Nasza firma z ponad kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu systemów bezpieczeństwa higienicznego, oferuje wsparcie dla szkół i placówek oświatowych, w celu wzmocnienia wydolności uczniów i nauczycieli, zapewniając im bezpieczne środowisko nauki i pracy minimalizując absencję chorobową i ryzyko zakażeń.

Starter
Diagnoza potrzeb
Plan higieny
Wycena zastosowanych rozwiązań
Porozmawiajmy
Standard
Wdrożenie dopasowanych urządzeń
Opieka i regularny serwis
Przystępna forma abonamentowa
Porozmawiajmy
Standard Plus
Cykliczne raporty skuteczności
Opieka całodobowa
Bezpłatne konsultacje
Porozmawiajmy
Usługa abonamentowa,
dostępna dla każdego

Abonament na urządzenia do oczyszczania powietrza, dekontaminacji i higieny oferuje wiele korzyści, szczególnie dla dużych firm, gdzie mniejszy stały koszt może być pobierany z środków OpEx.

Stała opłata: Dzięki usłudze abonamentowej masz pewność, że będziesz płacić ustaloną miesięczną opłatę, co ułatwia budżetowanie. Stały koszt może być pobierany z środków OpEx, co oznacza, że nie wymaga dużych inwestycji kapitałowych ani zmian w strukturze finansowej firmy.

Wsparcie techniczne: Subskrypcja często obejmuje regularne aktualizacje urządzeń oraz zapewnienie wsparcia technicznego. To oznacza, że będziesz mieć dostęp do najnowszych technologii i funkcji, a także profesjonalne wsparcie w razie jakichkolwiek problemów czy pytań.

Optymalne wykorzystanie zasobów: Dzięki abonamentowi nie musisz martwić się o zakup, utrzymanie i modernizację urządzeń. Możesz skoncentrować się na głównych działalnościach firmy, a zadania związane z oczyszczaniem powietrza i higieną zostawić profesjonalistom, którzy zajmą się tym za Ciebie.

Skalowalność: Usługa abonamentowa daje elastyczność w dostosowywaniu rozmiaru i ilości urządzeń do zmieniających się potrzeb firmy. Możesz łatwo zwiększać lub zmniejszać liczbę urządzeń w zależności od bieżących wymagań, co pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów.

Korzystanie z subskrypcji na urządzenia do oczyszczania powietrza, dekontaminacji i higieny to efektywny sposób zapewnienia czystego i bezpiecznego środowiska pracy, minimalizując jednocześnie koszty i obciążenia finansowe dla firmy.

 

Przeczytaj Raport skuteczności urządzeń VireWall

 

Główne obszary wsparcia

 • Redukcja emisji smogu i zanieczyszczonego powietrza
 • Eliminacja rozprzestrzeniania zagrożeń bakteryjnych i wirusowych
 • Opracowanie planu higieny wraz z edukacją uczniów oraz ich rodziców
 • Znaczące podniesienie bezpieczeństwa sanitarnego

 

Najczęstsze wyzwania w budynkach oświaty

 

Przeprowadzony szereg konsultacji oraz obserwacja sytuacji w obszarze placówek oświaty, pozwoliła nam ustalić konkretne problemy i wyzwania, przed którymi stoją:Bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne: W obliczu minionej pandemii COVID-19, jednym z najważniejszych wyzwań jest utrzymanie wysokich standardów higieny i bezpieczeństwa w placówkach oświatowych.

Zanieczyszczenie powietrza: Złe jakościowo powietrze może wpływać negatywnie na zdrowie i naukę dzieci

Rozprzestrzenianie się chorób pomiędzy uczniami i nauczycielami: To poważny problem dyrekcji gdyż z jednej strony stanowi on obniżanie standardu nauczania wymagając zastępstw, z drugiej strony stwarza konieczność zwolnień lekarskich rodziców, utraty korzyści finansowych oraz negatywnie wpływa na edukację ucznia.

Zaopatrzenie w środki higieniczne: Placówki oświatowe muszą dostarczać odpowiednie środki dezynfekcji i higieny

 

Zobacz jak pracujemy z placówkami oświatowymi

 

Łączymy doradztwo, technologię i rozwiązania. Tym samym zanim rekomendujemy jakiekolwiek rozwiązania analizujemy ich zasadność, zakres i miejsce pracy.
W placówkach oświatowych wygląda to następująco:

 • Przeprowadzamy analizę obszarów placówki oświatowej oraz analizujemy komunikację osób i projektujemy plany higieny
 • Organizujemy spotkanie dyrekcji oraz przedstawicieli rady rodziców, edukując i uświadamiając jakie potrzeby sanitarne należy wprowadzić do przestrzeni placówki
 • Wskazujemy kluczowe miejsca i punkty styku, w których może dojść do rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i grzybów. Dotyczy to w dużej mierze toalet oraz szatni
 • Separujemy wejście lub wejścia do szkoły od świata zewnętrznego poprzez zaangażowanie systemów bez chemicznej dezynfekcji dłoni co wpływa wnoszeniu na teren placówki wszelkich niebezpieczeństw. Szacuje się, że na dłoniach przenosimy 20% wszelkich szkodliwych bakterii i wirusów, co w przypadku dzieci i młodzieży jest nieuniknione
 • Rekomendujemy wprowadzenie rozwiązań i systemów bezpieczeństwa, które znacząco podnoszą standard higieny i czystości placówki
 • Wraz z obsługą techniczną placówki opracowujemy plan wdrożenia systemów oraz jak poprawnie i skutecznie korzystać z naszych rozwiązań
 • Finalnie we wszystkich klasach placówki organizujemy spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą na temat poprawnej higieny oraz bezpieczeństwa sanitarnego

 

Rekomendacje klientów i autorytetów w obszarze wsparcia dla placówek oświatowych

 

„Po okresie 2,5 miesiąca korzystania z urządzeń mogę śmiało potwierdzić pozytywne skutki ich działania. W szkole zainstalowano wysokiej klasy urządzenia, ekonomiczne o nowoczesnym wyglądzie, w pełni spełniające wszystkie warunki higieniczno-sanitarne o dużej wydajności.”
~ mgr. Emil Błaszkowski – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 14 w Gorzowie Wlkp.

>> Przeczytaj całą rekomendację Dyrektora Emila Błaszkowskiego <<

„Pragniemy wyrazić nasze zadowolenie i satysfakcję z przebiegu dotychczasowej współpracy z firmą VireWall Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która pomaga nam w dbaniu o bezpieczeństwo naszych podopiecznych i personelu”
~ mgr. Emil Błaszkowski – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Nr 14 w Gorzowie Wlkp.

>> Przeczytaj całą rekomendację Dyrektora mgr Magdaleny Jastrzębaskiej-Kopka <<

„Troska o zdrowie w bezpiecznym środowisku szkolnym – efektywne rozwiązania dla bezpiecznej nauki”

>> Ekspertyza autorytetu w dziedzinie zdrowia, Pana Dr Tomasza Majszyka <<

Porozmawiajmy
Rozwiązania dobieramy
indywidualnie

Przedszkola i szkoły

Zapewnij bezpieczne warunki nauki i pracy dzięki bezpiecznemu środowisku powietrza i powierzchni.

Najcześciej zadawane pytania

Jakie jest główne przeznaczenie rozwiązań VireWall w placówkach oświatowych?

Głównym celem systemów VireWall jest zapewnienie bezpiecznego środowiska w szkołach. Dobieramy takie rozwiązania, które pomagają ograniczyć potencjalną transmisję chorób, szczególnie ważne wśród dzieci. Dzięki naszym systemom, przenoszenie zarazków między uczniami i nauczycielami może zostać zminimalizowane, a szkoła staje się miejscem bardziej higienicznym i bezpiecznym.

Czy urządzenia wyeliminują cząstki smogu?

Nasze oczyszczacze powietrza VireWall Air, działają na parametrach przemysłowych. W miejscach, gdzie będzie funkcjonować choćby jedno urządzenie , jest w stanie praktycznie całkowicie wyeliminować cząstki smogu na obszarze pomieszczenia 300m2.

Jakie urządzenia są dedykowane dla szkoły?

Nasze rozwiązania znacząco porawią bezpieczeństwo i higienę w szkole. Ostateczny wybór zależy od wielkości szkoły i liczby osób korzystających z placówki, zarówno uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. Warto zacząć od systemu skutecznej dezynfekcji dłoni na wejściu, oczyszczania i filtracji powietrza w szatniach oraz zastosowania sterylizatorów UVC w każdej klasie, aby ograniczyć transmisję chorób między dziećmi i nauczycielem.

Jaki szkoła musi ponieść koszt urządzeń aby w pełni zabezpieczyć dzieci i nauczycieli?

Koszt zależy od wybranych celów. Wprowadzenie jednego systemu poprawnej dezynfekcji dłoni na wejściu pozwoli na zmniejszenie zagrożenia o około 20%. Dodanie systemu Soluva Surface do toalet eliminującego bakterie i wirusy zwiększy bezpieczeństwo. Miesięczny abonament dla tego zastosowanie wyniesie około 1200 zł.

Czy urządzenia są bezpieczne dla dzieci?

Nasze systemy są stosowane w szpitalach i pokryte powłoką bakteriobójczą. Przeszły liczne badania, a bezpieczeństwo ich użytkowania zostało potwierdzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH.

Jak wygląda obsługa urządzeń?

Większość naszych systemów jest bezobsługowa. Po włączeniu działają bez potrzeby ingerencji. Komponenty mają długą żywotność, co pozwala na nieprzerwane funkcjonowanie.

Jaki jest koszt utrzymania systemów?

W przypadku opcji abonamentu miesięcznego, firma pokrywa koszty serwisu i wymiany komponentów. Koszt zużycia prądu dla największej jednostki oczyszczającej przy stałym procesie pracy wynosi około 35 zł miesięcznie.

Kto powinien korzystać z systemu do dezynfekcji dłoni?

Wszyscy... bezwzględnie każda osoba, która wchodzi na teren szkoły.

Czy system do dezynfekcji dłoni jest bezpieczny dla skóry?

VireWall Hands korzysta z zimnej plazmy, nie używa chemii i jest bezpieczny dla skóry. Badania w Niemczech wykazały jego wielokrotnie wyższą skuteczność niż tradycyjna dezynfekcja alkoholem. Dodatkowo nawilża skórę, dezynfekcja trwa 8 sekund.

Czy urządzenia można przenosić?

Tak. Wszystkie systemy są mobilne więc powinny w danej chwili pracować tam gdzie są potrzebne.

Czy zastosowanie systemów VireWall eliminuje środki chemiczne?

Tak. Szkoła lub przedszkole może całkowicie wyeliminować żrące środki chemiczne do dezynfekcji dłoni oraz ograniczyć chemię do dezynfekcji toalet.

Policz ile zaoszczędzisz na naszych rozwiązaniach

Uzupełnij nasz inteligentny kalkulator i sprawdź jak dużą przestrzeń do optymalizacji ma Twoja firma

Sprawdź nasze kalkulatory